Jak układać panele podłogowe?

Przeczytaj nasze posty i wzbogacaj wiedzę.

Przedstawimy Ci, jak wygląda układanie paneli podłogowych krok po kroku. Układanie paneli możemy zaliczyć do łatwiejszych prac remontowych. Jednak mimo wszystko już na samym początku zachęcamy Cię do wynajęcia profesjonalnej ekipy remontowej w Krakowie. Wtedy będziesz miał stuprocentową pewność, że panele w Twoim domu lub mieszkaniu, będą ułożone tak, jak trzeba. I za chwilę nie będziesz zmuszony do wzięcia kredytu gotówkowego, aby poprawić to, co Tobie samemu się nie udało. Mimo naszych ostrzeżeń jednak chcesz samodzielnie ułożyć panele we własnym domu lub mieszkaniu. W związku z tym, poniżej znajdziesz szczegółowe informacje o tego rodzaju pracach remontowych w Krakowie. Dodamy tutaj jeszcze, że tylko profesjonalnie zamontowane panele podłogowe są w stanie wytrzymać o kilkunastu do nawet kilkudziesięciu lat. 

Jakie są podstawowe zalety paneli podłogowych?

Przede wszystkim możemy tutaj wymienić: wytrzymałość, odporność na uszkodzenia mechaniczne, łatwość w utrzymaniu w czystości oraz umiejętność imitowania dosłownie każdego rodzaju materiału. Na rynku znajdziesz między innymi panele podłogowe przypominające beton, kamień, drewno tradycyjne lub egzotyczne. Wszystkie są o wiele bardziej ekonomiczną wersją niż ich pierwowzory. Z dostępnością również nie będzie problemów. Nawet przy dzisiejszym kryzysie na rynku budowlanych i nieruchomości. Wracając jednak do samych paneli podłogowych oraz do ich montażu, to są one jednym z najczęściej wybieranych sposobów wykończenia podłogi. Łatwo można je złożyć, nie potrzeba do tego kleju, ani innych surowców. 

Jednak wyzwanie dla Ciebie może stanowić sama podłoga oraz jej gładkość. Dlatego serdecznie zachęcamy Cię do tego, żebyś jednak zaangażował do pomocy firmę oferującą usługi remontowo- budowlane z Krakowa. Na pewno pomoże Ci w poradzeniu sobie z każdym remontowym problemem. Nie wierz również bezkrytycznie w zapewnienia producentów paneli podłogowych dotyczące sprawnego systemu mocowania typu klik. Jeżeli kiedykolwiek w życiu robiłeś remont, to wiesz już pewnie doskonale, że zawsze coś może pójść nie tak. I to najczęściej to, czego najmniej się spodziewasz. Gdy zatrudnisz do pomocy profesjonalną ekipę budowlaną z Krakowa, to będziesz miał pewność, że ułożenie paneli podłogowych pójdzie sprawnie i bez żadnych opóźnień. Czasami położenie podłogi w całym mieszkaniu zajmuje im tylko jeden dzień. 

Od czego ekipa zacznie układanie paneli? Jak się przygotowuje do tej czynności?

Wszystkie prace warto jest zawsze wcześniej dobrze zaplanować. Ekipy oferujące prace remontowe w Krakowie mają tego świadomość. Dlatego na samym początku planują, w jaki sposób będą układać panele podłogowe. Montaż kolejnych elementów jest bardzo ważny. Jeżeli ułoży się panele podłogowe równolegle do okna, to dostające się do pomieszczenia promienie słoneczne, nie będą podkreślały łączeń na podłodze. Natomiast, gdy ekipa zamontuje panele podłogowe prostopadle, to optycznie poszerzy długi i wąski pokój. 

Jak wyliczyć ilość paneli podłogowych?

Gdy ekipa remontowa z Krakowa skonsultuje już z Tobą sposób ułożenia paneli podłogowych, to wtedy nadchodzi czas na to, żeby dokonać najważniejszych pomiarów. W tym celu pracownicy muszą policzyć, ile rzędów desek będą mogli ułożyć w konkretnym pomieszczeniu. Niezbędne jest zmierzenie szerokości ostatniego z nich. Jednocześnie pracownicy powinni pamiętać o tym, że rząd desek nie może być węższy niż pięć centymetrów. Jeżeli z ich dokładnych obliczeń będzie wynikało, że ostatni rząd paneli podłogowych będzie za wąski, to będą musieli przyciąć deski do pierwszej linii o połowę szerokości. 

Co to jest dylatacja?

W czasie wykonywania pomiarów niezwykle istotna jest dylatacja. Są to szczeliny umożliwiające prawidłową pracę materiału. Powinny być one umieszczone we wszystkich tych miejscach, w których panele będą miały styczność ze ścianami, rurami lub z futrynami drzwiowymi. Warto tutaj również bardzo mocno podkreślić, że szczeliny ekipa remontowa z Krakowa wyznaczy przy użyciu ciasno ułożonych klinów. Mogą być one plastikowe lub wykonane z drewna. Jaki powinien być idealny odstęp pomiędzy poszczególnymi deskami paneli podłogowych? Szerokość dylatacji musi wynosi co najmniej dziesięć milimetrów. Natomiast w pomieszczeniach o powierzchni większej niż czterdzieści metrów kwadratowych, jest to minimum dwadzieścia milimetrów. 

Kilka słów podsumowania

Prawie zbliżamy się już do końca. Jednak poza radą dotyczącą zatrudnienia profesjonalnej ekipy budowlano- remontowej z Krakowa, mamy dla Ciebie coś jeszcze. Gdy masz do czynienia z pomieszczeniem długim i wąskim, to nie musisz się kierować regułą układania paneli podłogowych wraz z kierunkiem padania promieni słonecznych. Możesz zdecydować się na zamontowanie ich prostopadle. Wtedy optycznie powiększysz na przykład niewielką kuchnię lub sypialnię. Wspomniany tutaj trik jest bardzo często wykorzystywany przez projektantów wnętrz. Zapytaj swoją ekipę remontową, czy też mogą Ci tak ułożyć panele podłogowe i w jakim terminie. 

Serpens

Termoizlowanie budynków 
i wykończenia w Krakowie i okolicach.

Kontakt

Serpens Tomasz Wężyk, ul. Przemiarki 22/16 | 30-384 Kraków